- Bilgi Vadisi -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSK'da 'lazer' devrimi

3 posters

TSK'da 'lazer' devrimi Empty TSK'da 'lazer' devrimi

Mesaj tarafından Mert Ptsi Mayıs 11, 2009 9:10 pm

TSK'da 'lazer' devrimi

Mehmetçik yeni bir eğitim anlayışına adım attı

11.05.2009 15:32
TSK'da 'lazer' devrimi Tsklazerkucukkkk

TSK'nın bugün başladığı Tuz Gölü-2009 Tatbikatı'nda kullanılan lazer sistemi sayesinde Mehmetçik yeni bir eğitim anlayışına adım attı.

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde yapılan Tuz Gölü-2009 Tatbikatı'nın basına açık bölümü, Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkezi Komutanlığı'nda gerçekleştirildi.

Tatbikatı izleyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve kuvvet komutanları gösterilerden sonra personeli tebrik etti.
Org. Başbuğ, tatbikatta konuşlanan kuvvetlerin üzerine konulan lazer alıcılar sayesinde TSK'nın yepyeni bir eğitim anlayışı içine girdiğini söyledi. Başbuğ, bu alıcılar sayesinde artık tatbikatlardaki başarının anında sayısal olarak da görülebildiğini vurguladı.
Lazer sisteminin bir Türk firma tarafından TSK'ya uyarlandığını kaydeden Başbuğ, kasımdan itibaren tüm sistemin kullanıma geçeceğini belirtti. Başbuğ bu sistem sayesinde Şereflikoçhisar'daki tatbikat alanının dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacağını söyledi.

Mert
Mert
Yönetici
Yönetici

Erkek Mesaj Sayısı : 113

https://bilgivadisi.yetkin-forum.com

TSK'da 'lazer' devrimi Empty Geri: TSK'da 'lazer' devrimi

Mesaj tarafından pbx C.tesi Haz. 13, 2009 9:56 pm

ne güzel bak ilerleme var. paylaşım için sağol..
+1
pbx
pbx
Yönetici
Yönetici

Erkek Mesaj Sayısı : 37

TSK'da 'lazer' devrimi Empty Geri: TSK'da 'lazer' devrimi

Mesaj tarafından  Paz Haz. 14, 2009 9:16 pm

Kesinlikle fakat biz çoğu SAVUNMA SİLAHLARI BAKIMINDANDA DİĞER SİLAHLI KUVVETLER BAKIMINDANDA ileriyiz diyemesemde ....arkadaşlar bu paylaşım için mert arkadışımı kutluyorum ben çünkü bazı yönlerden ne kadar da olsa destek gördüğümüzün farkında olalım. Gözkırp NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..!Mustafa Kemal ATATÜRK.